Arsenal ztratil s Brightonem. Rice vyloučen, druhá žlutá za zdržování

31. srpna 2024 – Fotbalisté Arsenalu ztratili body v 3. kole anglické Premier League, když na domácím hřišti remizovali s Brightonem 1:1. Pro oba týmy to byla první ztráta bodů v této sezóně. Arsenal navíc dohrával zápas v deseti, když byl záložník Declan Rice vyloučen po druhé žluté kartě za zdržování hry.

Arsenal vstoupil do utkání aktivně a už v 15. minutě se dostal do vedení díky trefě Gabriela Martinelliho, který zužitkoval přesný centr Bukaya Saky. Domácí tým měl i nadále více ze hry, ale nedokázal proměnit několik slibných šancí, což se mu nakonec vymstilo.

Brighton se nevzdal a ve druhém poločase zvyšoval tlak na obranu Arsenalu. Jejich snaha se vyplatila v 73. minutě, kdy Kaoru Mitoma našel v pokutovém území nehlídaného Dannyho Welbecka, který prostřelil brankáře Aarona Ramsdala a srovnal na 1:1.

Zápas nabral na dramatičnosti v 80. minutě, kdy Declan Rice dostal druhou žlutou kartu za zdržování hry při provádění autového vhazování. Arsenal tak musel dohrávat utkání v oslabení, což výrazně omezilo jejich šance na zisk tří bodů.

Navzdory snaze obou týmů se skóre již nezměnilo a zápas skončil remízou 1:1. Tato ztráta může být pro Arsenal o to bolestnější, že dnes odpoledne může Manchester City, obhájce titulu, převzít vedení v tabulce, pokud zvítězí na hřišti West Hamu.

Trenér Arsenalu Mikel Arteta po zápase vyjádřil nespokojenost s nedisciplinovaností svého týmu. „Musíme se vyvarovat zbytečných chyb a hloupých karet, které nás mohou stát body. Dnešní zápas jsme měli pod kontrolou, ale pak jsme ho nechali Brightonovi,“ uvedl Arteta na tiskové konferenci.

Brighton si naopak odváží cenný bod z Emirates Stadium a jejich trenér Roberto De Zerbi byl s výkonem svého týmu spokojen. „Ukázali jsme charakter a bojovnost. Arsenal je silný tým, ale my jsme dokázali držet krok a získat zasloužený bod,“ řekl po utkání.

Arsenal se po třech kolech nachází ve středu tabulky a v příštím kole je čeká náročný zápas proti Liverpoolu. Brighton pokračuje ve svém solidním startu do sezóny a bude chtít na svůj výkon navázat v dalším zápase proti Aston Ville.