Horoskop pro zimní Slunovrat 2022

Zimní slunovrat znamená velký přechod, protože tma začíná ustupovat. Věřte nebo ne, dny se začnou prodlužovat, a přestože zima zuří dál, poupata jara jsou už téměř na dosah. To vše se stane 21. prosince 2022, právě když se Slunce přesune ze Střelce do Kozoroha.

S touto změnou přichází obnova a příležitost setřást vše staré. Zimní slunovrat má obrovský význam v astrologii a je také inspirací pro všechny světelné svátky Zimy, jako jsou Vánoce, Hannukah, Diwali nebo Kwanzaa.

Slovo Slunovrat pochází z latinských slov „Sol“ pro slunce a „Sistere“ pro stát na místě, což znamená den, kdy slunce stojí na obloze.

Pro ty, kteří se zabývají duchovními praktikami je zimní slunovrat považován za magický okamžik, kdy se zbavujeme toho, co nás tíží, abychom se mohli pohnout vpřed. Poselství Slunovratu je o smrti a znovuzrození, ať už je to zimní slunovrat nebo letní slunovrat. Otočit nový list je úžasné privilegium, které nám dává šanci oddělit naše světelné aspekty, nutkání a vlastnosti, které pro nás pracují a prospívají nám, od našeho stínového aspektu, ty činy a myšlenky, které nás zpomalují a stagnují.

Nechat projít Zimní slunovrat 2022 bez magické akce je prostě promarněná příležitost. Prožijte den nejkratšího světla přemýšlením o tom, co byste chtěli začít dělat nově a zamávejte na rozloučenou živlům, kterých se chcete zbavovat. Nemusíte se hlásit k žádnému konkrétnímu náboženství nebo duchovní cestě, abyste mohli využívat rituál Slunovratu. Protože všichni žijeme na planetě Zemi a rovnodennost nás všechny zasáhne ve stejnou dobu, jedná se o globální událost, která nás ovlivní, ať už se rituálu zúčastníme či nikoli.

Přečtěte si svůj horoskop na zimní slunovrat:

Beran
Zamyslete se nad tím, jakým směrem se chcete ve své kariéře ubírat. I když se může lišit od cesty, na které se právě nacházíte, možná zjistíte, že k tomu, abyste se mohli vyvinout jako člověk, je nezbytná nová cesta. Navíc vám pomůže rozvíjet vaše profesní ambice.

Býk
Když se na svůj život podíváte z jiné perspektivy, získáte jasnost, kterou potřebujete, abyste mohli v nadcházející sezóně provést nezbytné změny. Možná zjistíte, že všechno jde dobře a stačí jen pár věcí upravit, aby to bylo ještě lepší.

Blíženci
Vaše intuice je právě teď silnější než obvykle a nabádá vás, abyste se opřeli o své vnitřní pocity spíše než o logiku. Než začnete své pocity hrotit, pokuste se najít střední cestu, která vám vyhovuje a která vám umožní porozumět záležitostem jak z rozumového, tak z emocionálního hlediska.

Rak
Jste více zaměřeni na to, abyste udělali radost druhým, než sobě. I když je to příjemné pomáhat druhým, neměli byste veškerou svou energii dávat někomu jinému. Je v pořádku být tu a tam sobecký ve snaze neztratit se ve vztazích. Dávat neznamená úplně zapomenout na sebe.

Lev
Organizace každodenní rutiny může být náročná, pokud se neřídíte harmonogramem. Než si na sebe vezmete víc, než dokážete unést, zjistěte, kolik času máte během dne na to, abyste se vypořádali se vším, co máte ve svém kalendáři. Věnujte nějaký čas stanovování priorit a reorganizaci.

Panna
Romantika o tomto zimním slunovratu ohřeje Váš život, díky čemuž se vaše srdce vznáší novou láskou. Pokud jste v partnerství, možná zjistíte, že se vztah vyvíjí a že Vás to zase více táhne ke své drahé polovičce.

Váhy
Trávit čas doma s blízkými je jednodušší než jít ven na párty s přáteli. Budete si užívat sledování starých filmů a jíst lahodné Vánoční jídlo. Zatímco venku řádí zima, Vy si udělejte pohodu na gauči.

Štír
Pokud jste s některými členy své posádky dlouho nemluvili, měli byste se snažit a oslovit je nyní. Neostýchejte se znovu se spojit s těmi, které milujete a postrádáte, třeba jen kvůli své hrdosti. Pošlete přátelský text, abyste ukázali, že vám na nich záleží.

Střelec
Když se vydáte na krátký výlet na několik hodin mimo město, dostanete poprvé za několik měsíců opravdu dobrou náladu. Navíc vám dá šanci vymanit se z běžné rutiny a užít si zábavu. Jděte do toho!

Kozoroh
Využijte magickou energii zimního slunovratu k pozitivnímu přivítání nového ročního období. Protože se blíží vaše narozeniny, měli byste se pokusit být více pozitivní než v posledních týdnech.

Vodnář
Možná zjistíte, že si chcete odpočinout od práce a soustředit se na relaxaci. Vyberte si aktivitu, která není únavná a umožňuje vaší mysli být zcela přítomná. Dejte své potřeby na první místo a rozhodněte se odpočívat a odplavte stres, se kterým jste se potýkali.

Ryby
Zamyslete se nad nějakou humanitární činností, které vám umožní něco vrátit místní komunitě. Dobrovolnictví v v nějaké charitativní organizaci povzbudí vašeho sezónního ducha. Vraťte to ostatním!

Sdílejte článek