Elon Musk slíbil, že odstoupí z funkce generálního ředitele Twitteru

Miliardář Elon Musk slíbil, že se bude řídit výsledkem průzkumu na Twitteru, podle kterého 57,5 % uživatelů hlasovalo „ano“ pro jeho odchod z role generálního řerditele Twitteru.

Od té doby, co Elon Musk v říjnu koupil sociální síť, propustil asi polovinu jejích zaměstnanců a pokusil se zavést funkci placeného ověřování Twitteru, kterou následně pozastavil. Tato funkce byla znovu spuštěna minulý týden.

Skupiny pro občanské svobody také kritizovaly jeho přístup k moderování obsahu a obvinily ho z kroků, které přispějí k šíření nenávistných projevů a dezinformací.

V pátek byl Musk odsouzen Organizací spojených národů a Evropskou unií za rozhodnutí Twitteru pozastavit činnost některých novinářů, kteří se zabývají touto sociální sítí. OSN na Twitteru uvedla, že svoboda médií není „hračka“, zatímco EU pohrozila Twitteru sankcemi.

Najít někoho, kdo by převzal platformu sociálních médií, může být podle Muska problém. Poté, co minulý měsíc propustil zaměstnance Twitteru, miliardář údajně řekl zbývajícím zaměstnancům, že společnost, kterou právě koupil, by mohla v roce 2023 zaznamenat „čistý záporný peněžní tok ve výši několika miliard dolarů“ a „bankrot není vyloučený“.

Spekuluje se, že možnou náhradou Elon Muska by mohl být spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey, který v listopadu 2021 rezignoval na funkci generálního ředitele. Mezi další zmiňovaná jména patří Sheryl Sandberg, bývalá provozní ředitelka Facebooku, Sriram Krishnan, blízký důvěrník Elona Muska, a Jared Kushner, bývalý americký prezidentský poradce a zeť Donalda Trumpa.

Sdílejte článek