Střelba v Bělehradě

Střelba ve škole v Bělehradě si vyžádala devět obětí, pachatelem byl 14letý chlapec

Ve středu 3. května došlo k tragické události ve škole v Bělehradě, kdy 14letý chlapec Kosta K. zastřelil osm svých spolužáků a jednoho člena ochranky. Další lidé, včetně jedné učitelky, byli zraněni. Střelec použil otcovu zbraň, kterou si přinesl do třídy. Motiv jeho činu není zatím znám.

Střelba se odehrála kolem 8:30 místního času v budově školy na ulici Vojvode Stepe. Střelec začal střílet do svých spolužáků ve třídě a poté pokračoval na chodbě a schodišti. Někteří žáci se snažili utéct nebo se schovat v jiných místnostech. Na místo dorazila policie a zásahová jednotka, která střelce zadržela.

Střelec je synem prominentního lékaře, který pracuje jako kardiolog v nemocnici Sveti Sava. Podle sousedů byl chlapec odtažitý a málo komunikoval s ostatními. Jeho otec měl legálně držet zbraň pro osobní ochranu. Podle agentury Tanjug je otec nyní v policejní vazbě a čelí obvinění z nedbalosti.

Tento incident je nejhorší střelbou ve škole v historii Srbska. Premiérka Ana Brnabićová vyjádřila soustrast rodinám obětí a odsoudila tento „strašlivý čin“. Prezident Aleksandar Vučić vyhlásil státní smutek na tři dny a slíbil posílit bezpečnostní opatření ve školách.

Sdílejte článek