Rolling Stones

Legendární Rolling Stones představili novou desku Hackney Diamonds a singl Angry

Rolling Stones jsou jednou z nejpopulárnějších a nejdéle působících rockových kapel v historii. Od svého vzniku v Londýně v roce 1962 se proslavili svým tvrdým a rytmickým zvukem, který ovlivnil mnoho dalších hudebníků. Jejich písně jako “(I Can’t Get No) Satisfaction”, “Paint It Black” nebo “Sympathy for the Devil” se staly klasikami žánru a symbolem mladistvé a vzpurné protikultury 60. let.

Ani po více než šesti desetiletích kariéry se Rolling Stones nezastavili a stále dokážou naplnit největší stadiony na světě. Nyní se vracejí s novým albem, které je jejich prvním originálním dílem od roku 2005, kdy vydali desku A Bigger Bang. Nové album se jmenuje Hackney Diamonds a bude obsahovat 12 skladeb, na kterých spolupracovali s řadou hostů, jako jsou Lady Gaga, Stevie Wonder nebo bývalý basista Bill Wyman.

Album je poctou zesnulému bubeníkovi Charlie Watts

Novinka je prvním albem, které vydávají po smrti jejich dlouholetého bubeníka Charlie Wattse, který zemřel v srpnu 2021 ve věku 80 let. Watts byl jedním ze zakládajících členů kapely a byl považován za jednoho z nejlepších bubeníků rockové historie. Na novém albu se objevuje na dvou skladbách, které nahrál ještě před svou smrtí.

Zbylá trojice Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood oznámila album na tiskové konferenci v divadle Hackney Empire v Londýně, kde si také zahráli svůj nový singl Angry. V rozhovoru s americkým moderátorem Jimmy Fallonem vzpomínali na Wattse a vyjádřili mu úctu. “Byl to náš bratr a velký přítel,” řekl Jagger. “Byl to skvělý hudebník a velmi milý člověk,” dodal Richards.

Album je plné energie a rozmanitosti

První singl Angry je typickou ukázkou stylu Rolling Stones: má silnou kytarovou riffu a energický rytmus. Klip k singlu Angry je působivým vizuálním zážitkem, který kombinuje historii Rolling Stones s moderními prvky. Hlavní roli v něm hraje americká herečka Sydney Sweeney, která je známá z seriálů Euphoria a White Lotus. Sweeney sedí v kabrioletu s logem Rolling Stones a projíždí se po slavném bulváru Sunset Boulevard v Los Angeles. Cestou míjí různé billboardy, které zobrazují ikonické obaly alb a plakáty kapely. Billboardy se magicky oživují a ukazují klipy a fotografie z různých období kariéry Rolling Stones. Sweeney si zpívá, hraje na imaginbární kytaru a užívá si jízdu.

Podívejte se na klip Angry – první singl z nové desky Rolling Stones

Singl je jen jedním z mnoha překvapení, které album nabízí. Podle recenzentů, kteří album již slyšeli, je plné energie a rozmanitosti. Najdeme zde rychlé rock’n’rollové songy, bluesové balady, country-rockové skladby i pop-rockové hymny. Producentem alba je Andrew Watt, který spolupracoval například s Eltonem Johnem, Justinem Bieberem nebo Milem Cyrus.

Název alba Hackney Diamonds je starým východolondýnským slangem pro rozbité sklo, které zůstane po vykradení okna. Odkazuje na kořeny kapely, která začínala v londýnských klubech a hospodách. Album Hackney Diamonds vyjde 20. října a bude obsahovat i nové logo kapely: jazyk a rty rozřezané na kousky. Kapela plánuje pokračovat ve svém světovém turné No Filter, které bylo přerušeno kvůli pandemii covidu-19. Bubenickou roli převezme Steve Jordan, dlouholetý spolupracovník Richardse.

Sdílejte článek