Tipy na víkend v Praze a okolí 3.-4.2. 2024

Praha je krásné a živé město, které nabízí spoustu možností, jak si užít volný čas. Ať už máte rádi kulturu, přírodu, sport, nebo zábavu, najdete si zde něco podle svého gusta.

Národní galerie zdarma – 228. výročí založení Společnosti vlasteneckých přátel umění

Pokud máte zájem o umění, nezapomeňte navštívit Národní galerii Praha, která o víkendu 3. a 4. února oslaví 228. výročí od založení své předchůdkyně – Společnosti vlasteneckých přátel umění. Pro tuto příležitost je připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou komentované prohlídky, přednášky a výtvarné dílny nejen pro děti, ale i pro dospělé. Navíc si můžete prohlédnout všechny stálé i dočasné expozice zdarma.

Zahájení farmářských trhů na Náplavce 2024

Milovníci čerstvých a kvalitních potravin si jistě nenechají ujít zahájení farmářských trhů na Náplavce, které se uskuteční v sobotu 3. února. Na náplavce se sejdou zemědělci, řemeslníci a další prodejci z celé České republiky, kteří vám nabídnou své výrobky. Můžete si zde koupit například ovoce, zeleninu, pečivo, sýry, maso, med, víno, pivo, nebo i květiny, šperky, nebo kosmetiku. Kromě nákupu si můžete také vychutnat živou hudbu, ochutnávky, nebo si dát oběd v některé z restaurací na náplavce.

Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky

Pokud jste nadšenci do modelových vláčků a mašinek, nebo máte doma malého železničáře, určitě si nenechte ujít velkou výstavu železničních modelů a provozních kolejišť, která se koná v sobotu a neděli v Pečkách, asi 40 km od Prahy. Modeláři vám představí přes 50 provozních kolejišť všech modelových měřítek od nejmenšího po zahradní velikost. Budete moci obdivovat detailní zpracování krajin, staveb, vozidel, nebo i zvukových a světelných efektů. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na podporu modelářského kroužku.

Masopust v Dolních Počernicích

Masopust je tradiční lidový svátek, který se slaví před začátkem postního období. V Praze a jejím okolí se konají různé masopustní průvody, trhy, zábavy, nebo i plesy. Jedním z nich je i masopust v Dolních Počernicích, který se uskuteční v sobotu 3. února. Na návštěvníky zde čeká spousta zábavy, hudby, tance, jídla a pití. Můžete si zde prohlédnout pestrobarevné masky, které budou soutěžit o nejlepší kostým, nebo se zapojit do průvodu, který projde vesnicí. Pro děti je připravena výtvarná dílna, divadlo, nebo skákací hrad.

Den otevřených dveří v ateliérech TV Nova

TV Nova slaví již třicet let od svého vzniku. Celý rok se ponese v duchu oslav, které začnou o víkendu 3. – 4. února. Nova na tento víkend svým divákům připravila speciální dárek: možnost navštívit místa, kde se natáčejí její oblíbené seriály. Můžete se tak podívat do ateliérů Ordinace v růžové zahradě, Ulice, nebo Doktor Martin. Budete moci nahlédnout do zákulisí, vidět rekvizity, kostýmy, nebo i potkat některé z herců. Vstup je zdarma, ale je nutné se předem zaregistrovat na webu TV Nova.

Sdílejte článek